Cromwell sprzedaje Cestlice Business Park w Pradze

Cromwell Property Group, inwestor i zarządca nieruchomości, sprzedał Cestlice Business Park w Pradze za 17,5 mln euro. Obiekt ten stanowił część portfela Cromwell European Industrial Fund (CEIF).

Mieszczący się przy Obchodni 110, 126, 132 i 134 w strefie handlowej Pruhonice we wschodniej Pradze wielofunkcyjny park biznesowy o powierzchni 14 707 m2 składa się z wielu powierzchni magazynowych, handlowych, biurowych i małych jednostek organizacyjnych. Nieruchomość jest w pełni wynajęta przez wiele krajowych i międzynarodowych firm, takich jak Potten & Pannen, Cummins, Fiat, Steilmann, Formica i Bizerba.

„Cestlice Business Park to dobry przykład obiektu, który przejęliśmy 12 lat temu wraz ze znaczną powierzchnią niewynajętą, a następnie przekształciliśmy we w pełni obsadzony park biznesowy, w którym obecnie mieści się 16 znanych firm. W tym okresie poprawiliśmy przychody operacyjne netto o 15% i podnieśliśmy średnią ważoną niewygasłego okresu leasingu do sześciu lat” – powiedział Karol Pilniewicz, Dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią w Cromwell Property Group.

W Europie Środkowo-Wschodniej Cromwell zarządza aktywami o wartości 981 mln euro w ramach sześciu mandatów w sektorach biurowym, detalicznym, przemysłowym i logistycznym. Niedawno firma rozpoczęła również współpracę strategiczną z Linkcity, członkiem Bouygues Construction, w celu podjęcia inwestycji w ramach rozwoju portfela aktywów logistycznych i przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej o docelowej wycenie aktywów brutto w wysokości 500 mln euro.