Cromwell wchodzi w partnerstwo z Bouygues Construction (Linkcity)

Cromwell Property Group, inwestor i zarządca nieruchomości, zawarł strategiczne partnerstwo z firmą Linkcity, z grupy Bouygues Construction – globalnej firmy budowlanej, w celu zainwestowania w rozwój portfela logistyki i zakładów produkcyjnych w Europie Środkowej.

Cromwell Property Group, inwestor i zarządca nieruchomości, zawarł strategiczne partnerstwo z firmą Linkcity, z grupy Bouygues Construction – globalnej firmy budowlanej, w celu zainwestowania w rozwój portfela logistyki i zakładów produkcyjnych w Europie Środkowej.

Docelowa wartość brutto aktywów w portfelu wynosi 500 milionów euro, natomiast aktywa stanowiące ponad 25% tego portfela zostały już zabezpieczone. Pierwszym z nich jest budynek logistyczny o powierzchni 8 000 m2. Położony nieco ponad 100 kilometrów na wschód od Pragi, w Czechach, jest już w 88% przednajęty, a koniec prac zaplanowano na trzeci kwartał 2018 roku.

Na większe, drugie i trzecie projekty, obejmujące łącznie 180 000 m2, również poszukiwani się aktualnie najemcy.

Spółki stowarzyszone z Bouygues – Linkcity oraz VCES – będą odpowiedzialne za rozwój projektu, generalne wykonawstwo i budowę portfela, a firma Cromwell będzie źródłem funduszy inwestycyjnych, a następnie będzie świadczyć usługi zarządzania aktywami po zakończeniu budowy każdego projektu.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z tak doświadczonym deweloperem jak Bouygues w celu stworzenia portfela aktywów logistyki premium i przemysłu lekkiego, na które już jest popyt wśród najemców związanych z transportem i handlem elektronicznym” – powiedział Mark McLaughlin, dyrektor zarządzający Cromwell na Europę.

„Znaleźliśmy dużą szansę inwestycyjną w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie wierzymy, że w przyszłości pojawi się szereg możliwości rozwoju gospodarczego, infrastrukturalnego i nie tylko” – dodał Simon Garing, Dyrektor ds. kapitału. „To partnerstwo to kolejny krok w naszej działalności zarządzania funduszami. Jest to również potwierdzenie naszej zdolności do oferowania międzynarodowym partnerom kapitałowym możliwości inwestycyjnych w kluczowych sektorach w całej Europie”.

„Jest to doskonała okazja, aby połączyć nasze doświadczenie w zakresie rozwoju na rynkach międzynarodowych z silnym inwestorem, który ma doskonałe doświadczenie w zarządzaniu aktywami w całej Europie” – stwierdził David Labardin, dyrektor generalny firmy Linkcity Czech Republic a.s.

„W ramach naszej strategii rozwoju” – dodał Pascal Minault, dyrektor generalny firmy Bouygues Entreprise France Europe – „będziemy poszukiwać dalszych możliwości współpracy z Cromwell w całej sieci Linkcity. LiNK Hradec Kralove to dopiero początek kolejnych projektów w bliskim sąsiedztwie głównych miast Czech i Słowacji, które są już w przygotowaniu”.

KONIEC

W celu uzyskania dalszych informacji należy skontaktować się z:

Jeremy Carey, James Verstringhe, Tavistock

Tel. +44 20 7920 3150   james.verstringhe@tavistock.co.uk

Informacje o Cromwell Property Group

Cromwell Property Group jest inwestorem i zarządcą nieruchomości, działającym na trzech kontynentach i posiadającym globalną bazę inwestorów. Na dzień 31 grudnia 2017 r. Cromwell Property Group zarządzała aktywami o łącznej wartości 7,3 mld euro w Australii, Nowej Zelandii i Europie. Cromwell oferuje globalną i obejmującą komplet usług platformę zarządzania inwestycyjnego wraz z w pełni zintegrowanym potencjałem nieruchomościowym oraz bezpośrednim zarządzaniem aktywami.

W całej Europie Cromwell zarządza nieruchomościami o wartości 4 mld euro oraz posiada zdolność inwestycyjną w ramach swoich funduszy i upoważnień, obejmującą około 260 aktywów i 3 100 najemców. Mocną stroną Cromwell jest doświadczenie na lokalnym rynku nieruchomości, czerpane od ponad 200 osób w 20 biurach w 12 krajach Europy.

www.cromwellpropertygroup.com

Informacje o Bouygues Construction i Linkcity

Bouygues to zróżnicowana grupa przemysłowa o wysokiej kulturze korporacyjnej, której przedsiębiorstwa zorganizowane są wokół trzech sektorów działalności: budownictwa za pośrednictwem Bouygues Construction (budownictwo i roboty budowlane oraz energia i usługi), Bouygues Immobilier (budowa nieruchomości) i Colas (drogi); telekomunikacji za pośrednictwem Bouygues Telecom i mediów za pośrednictwem TF1. Grupa Bouygues o wartości rynkowej 15,16 mld euro jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext i wchodzi w skład indeksu giełdowego CAC 40.

Bouygues Construction to globalny gracz w sektorze budownictwa, prowadzący działalność w ponad 80 krajach. Firma zajmuje się projektowaniem, budową i obsługą projektów w sektorach budownictwa, infrastruktury i przemysłu. Jako odpowiedzialny i zaangażowany lider w dziedzinie budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju, firma Bouygues Construction postrzega innowacje jako główne źródło wartości dodanej: jest to „wspólna innowacja”, która przynosi korzyści klientom przy jednoczesnej poprawie wydajności i warunków pracy 47 350 pracowników. W 2017 r. spółka Bouygues Construction osiągnęła sprzedaż w wysokości 11,7 mld euro.

Linkcity to dział deweloperski firmy Bouygues Construction zajmujący się projektowaniem, budową, finansowaniem i utrzymaniem nieruchomości komercyjnych w 8 krajach Europy Zachodniej i Środkowej (Czechy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Szwajcaria, Polska, Rumunia, Słowacja) oraz w Maroku. Jest to silny gracz – jeden z czterech największych deweloperów we Francji i ma pozycję jednego z dominujących deweloperów na rynku londyńskim. Oczekiwane obroty Linkcity, firmy zatrudniającej 300 pracowników w całej Europie przekroczą w 2017 roku 4 mld euro.

www.bouygues-construction.com / www.linkcity.cz