Cromwell wynajął Santanderowi 17 500 m2 w Business Garden Poznań

Cromwell Property Group (Cromwell), inwestor na rynku nieruchomości i zarządzający funduszami, działając w imieniu CEREIT, wynajął 17 500 m2 powierzchni biurowej dwóm podmiotom z Grupy Santander w biurowcu Business Garden Poznań w Polsce.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Cromwell, łącznie z tą umową najmu, w ramach 19 transakcji zakontraktował około 39 500 m2 powierzchni biurowej w sześciu budynkach w Polsce. Taki wynik osiągnięty w okresie pandemii, świadczy o dużej dynamice popytu ze strony firm krajowych i międzynarodowych na wysokiej jakości, dobrze zlokalizowane powierzchnie biurowe.

Do najbardziej znaczących transakcji należą umowy z RBS i z GSK Services Group, obie dotyczące najmu powierzchni biurowej w Business Garden Poznań - odpowiednio 5 708 m2 i 2 670 m2.

Business Garden Poznań to kompleks biurowy oferujący łącznie 42 269 m2 powierzchni w czterech budynkach wraz z parkingiem podziemnym..

Wśród najemców nieruchomości znajdują się John Deere, MAN SSC, ADM, LIDL, PORR, CapGemini i GSK.

Business Garden Poznań to nowoczesny kompleks biurowy wybudowany zgodnie ze standardami certyfikacji LEED Platinum. Inwestycja zapewnia swoim najemcom szereg udogodnień, w tym przestronną restaurację, siłownię, centrum medyczne, przedszkole oraz kilka obiektów rekreacyjnych i sportowych.

Dzięki lokalnym środkom transportu oraz licznym trasom rowerowym obiekt jest dobrze skomunikowany z historycznym centrum Poznania.

„Najnowsza umowa najmu z Santander jest zwieńczeniem bardzo aktywnych 12 miesięcy w naszym polskim portfolio biurowym w zakresie najmu. Co więcej, jesteśmy podbudowani poziomem zainteresowania wysokiej jakości powierzchnię biurową ze strony międzynarodowych firm typu blue chip" – mówi Justyna Filipczak, Dyrektor Regionu Europy Środkowo-Wschodniej. – „Wśród najemców zauważalny jest trend wybierania powierzchni biurowych budowanych zgodnie z rygorystycznymi normami środowiskowymi, wyposażonych w przyjazne dla użytkowników udogodnienia, które mamy w Business Garden Poznań, takie jak stojaki na rowery, stacje naprawy rowerów oraz obiekty sportowe, w tym boiska do siatkówki i koszykówki."