Dobry początek dla Cromwell Property Group w Gdańsku

Cromwell Property Group podpisał dwie umowy najmu na łączny metraż ponad 3,3 tys. mkw., w kompleksie biurowym Arkońska Business Park w Gdańsku.

Cromwell, działając z ramienia nowych właścicieli nieruchomości wynajął firmie Aplitt, dostawcy usług IT oraz consultingowych, biuro o powierzchni 2,4 tys. mkw., a także przedłużył umowę najmu 900 mkw. dla Banku Zachodniego WBK. Po sfinalizowaniu wspomnianych umów, w obu budynkach kompleksu Arkońska Business Park pozostało łącznie około 5,5 tys. mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia.

- Podpisanie dwóch umów najmu, tuż po dołączeniu nieruchomości do obsługiwanego przez nas portfela aktywów, to znakomity wynik. Dzięki wspomnianym transakcjom udało nam się zadbać o nowy poziom wynajęcia budynków, zbliżony do tego w konkurencyjnych projektach w okolicy, oferujących A-klasowe powierzchnie biurowe - komentuje Karol Pilniewicz, dyrektor regionu CEE w Cromwell Property Group.

- Arkońska Business Park to doskonale zlokalizowany i dobrze skomunikowany z centrum miasta kompleks biurowy. Fakty: przedłużenia umowy najmu przez Bank Zachodni WBK oraz dołączenia do grona najemców przez firmę Aplitt, świadczą przede wszystkim o jakości i najwyższym standardzie, jakie oferuje, a także utwierdzają w przekonaniu, że w Gdańsku wciąż nie słabnie zainteresowanie najemców takimi właśnie powierzchniami - dodaje Joanna Gomułkiewicz, starszy negocjator w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych w firmie Knight Frank. Działający z ramienia Cromwell Property Group Knight Frank pełni rolę agenta wyłącznego, odpowiedzialnego za komercjalizację kompleksu biurowego Arkońska Business Park - budynków: A1 oraz A2.

Cromwell Property Group (Cromwell) to działająca globalnie firma, zajmująca się zarządzaniem inwestycjami, która jest właścicielem nieruchomości komercyjnych, zarządza takimi nieruchomościami i w nie inwestuje. Zarządza aktywami ogółem w wysokości 6,8 miliarda euro w: Australii, Nowej Zelandii i Europie, w różnych sektorach, w tym w: biurach (60 proc.), handlu detalicznym (17 proc.), przemyśle /logistyce (13 proc.). Globalna platforma firmy Cromwell obejmuje ponad 360 pracowników, w 29 biurach, w 16 krajach. W całej Europie Cromwell zarządza aktywami o wartości 3,3 mld euro.