IPO i wartości 1,4 MLD EUR Singapurskiego funduszu REIT Napędza transformację globalnej platformy funduszy

Cromwell Property Group (ASX: CMW) (Cromwell) ogłosił dziś pierwszą ofertę publiczną funduszu Cromwell European Real Estate Investment Trust (CEREIT) po tym, jak CEREIT zadebiutował na głównym parkiecie giełdy papierów wartościowych Singapore Exchange Securities Trading Limited (SGX-ST).

„Skuteczna IPO funduszu CEREIT jest transakcją innowacyjną i transformującą” - powiedział Dyrektor Generalny firmy Cromwell, Paul Weightman.

„To pierwszy denominowany w euro REIT na SGX-ST i największa IPO REIT w Azji od 2013 roku przez kapitalizację rynku.”

„To znacząco zwiększa naszą globalną platformę zarządzania funduszami, z dużą obecnością w Singapurze, najszybciej rosnącym centrum zarządzania majątkiem w Azji” - powiedział.

„CEREIT zabezpiecza również około jedną trzecią naszych zarządzanych aktywów w Europie bardziej długoterminowym kapitałem i pozwala nam na powiększenie naszej platformy we Włoszech, trzeciej gospodarce Eurostrefy dzięki dodatkowym 400 milionom euro w zarządzanych aktywach” - dodał.

Spółka zależna firmy Cromwell, Cromwell EREIT Management Pte. Ltd., zarządca CEREIT, odnotowała wpływy brutto w wysokości 865,7 miliona euro. Udziały Cromwell na poziomie 35,8% na dzień notowania i przy założeniu, że nie zostanie wykorzystana opcja dodatkowego przydziału, są wyceniane na około 310 milionów euro.

Głównymi inwestorami CEREIT są Cerberus Singapore, Hillsboro Capital, Ltd. oraz Pan Gordon Tang i Pani Celine Tang.

Hillsboro Capital, Ltd. jest prywatnym przedsiębiorstwem inwestycyjnym Dr. Andrew L Tan’a i jego rodziny. Dr Tan jest prezesem i Dyrektorem Generalnym spółki Alliance Global Group Inc., jednego z wiodących konglomeratów notowanych w Filipinach, z udziałami w firmach związanych z działalnością deweloperską, produkcją i dystrybucją żywności i napojów, restauracjach szybkiej obsługi i zintegrowanych firmach rozwoju turystyki. Pan Gordon Tang jest Dyrektorem Niewykonawczym spółki SingHaivi Group Limited, notowanej na Głównym Parkiecie SGX-ST i specjalizuje się w branży deweloperskiej, inwestowaniu w nieruchomości, współinwestowaniu w nieruchomości oraz usługach zarządzania nieruchomościami. Pani Celine Tang jest Dyrektorem Zarządzającym Grupy SingHaivi Group Limited.

"Ogromnie cieszymy się ze wsparcia, jakie otrzymaliśmy dla CEREIT, szczególnie ze strony kluczowych inwestorów" - powiedział pan Weightman.

"Cieszymy się na współpracę z kluczowymi inwestorami i partnerami o podobnych poglądach przy innych, dodatkowych projektach, które naszym zdaniem przyniosą obopólne korzyści."

„Zamierzamy ogłosić więcej na ten temat w bardzo bliskiej przyszłości” – zakończył.